Til forsiden

Nyhetsarkiv
Resultater
Ungdomsgruppa
Ø-cup
Pokalskytinger
Terminliste

Informasjon
Klassesetting
Styret
Jegerinformasjon
Bli medlem?
Kart - finn banen

Mail til webansvarlig:
akselsm/at/online/./no

Asker skytterlag
Postboks 165
(Solliveien 91)
1371 Asker
66 79 40 43

Bankgiro:
1620.16.76855

DFS

Megalink

Valid XHTML 1.0 Transitional

TERMINLISTE 2008

INNENDØRS
21-22.01 Samlagsmesterskap - Asker (fp)
26-27.01 Landsdelkretsstevne - Nøtterø (fp)
29.01 Lagmesterskap, alle klasser
04-06.12 Asker, Supermatch 15m, alle klasser

FELTSKYTING
02.03 Samlagsmesterskap - Lagmesterskap, Asker (fp)
09.03 Landsdelkretsstevne Viken 1, Drammen (fp)
29.03 Østlandsmesterskap, Numedal
05.04 Lagmesterskap, Jaktfelt, kl. 10.00

BANESKYTING
09.04 Skivedugnad, montering av skiver
26.04 Baneåpning, alle klasser, kl. 10.00 og lagmesterskap stang/felthurtig
03-04.05 Åpent stevne Asker, alle klasser
06.05 Maipokalen, alle klasser, kl.18.00
18.05 Skytingens dag
20.05 Samlagspokalen 1, alle klasser, kl. 18.00
20.05 Grunnlagspokalen 1, klasse 2-5, kl. 18.00
29.05 Sørkedalen, Organisasjonsmedaljen/Nasjonsskyting, kl. 18.00
07-08.06 Landsdelkretsstevne Viken 1, Bromma Nesbyen (fp)
17.06 Gunnar Guribys krus, alle klasser, kl. 18.00
17.06 Grunnlagspokalen 2, kl. 2-5, kl.18.00
26.07-02.08 Førde Landsskytterstevnet (fp)
10.08 Drammen – Vestfold, R/ER/J
12.08 Samlagspokalen 2, alle klasser, kl. 18.00
12.08 Grunnlagspokalen 3, klasse 2-5, kl. 18.00
16-17.08 Samlagsmesterskap – Sande (fp)
26.08 Dugleik- og Skarpskyttermerke. Herr./Dam. pokal, kl.18.00
31.08 Lagmesterskap, alle klasser, kl. 10.00 + Monte Carlo, alle klasser
13.09 Sekskantfinale – Andebu, Vestfold
13.09 Asker ,100 m stevne, A/R/ER/J/V65/V73
14.09 Asker, Finale Østlandscupen

Merk: fp = forhåndspåmelding til lagets sportskomite

TRENINGSKARUSELL A/R/ER/J
Bane
12-13.04 Treningssamling Asker (med værforbehold)
24.04 Asker
29.04 Lier
07.05 Riflen/Skoger (Røyken)
13.05 Røyken og Hurum
29.05 Sørkedalen
Felt
05.06 Sande

TRENINGSKARUSELL SENIOR
24.04 Asker
29.04 Lier
07.05 Riflen/Skoger (Røyken)
13.05 Røyken og Hurum
05.06 Sande – laguttak for Viken1 og LS

SKOGSLØP MED SKYTING
21.08 Sande, Samlagsmesterskap

JAKTPRØVER OG TRENING (medl. vennl. vis m.kort)
05.04 Lagmesterskap, Jaktfelt, kl. 10.00
Mai: 8-15-22-29
Juni: 5-12-19-26
Juli: Ferie
Aug: 06-07-13-14-20-21-27-28 Sept: 03-04-10-11 NB: Påmelding mellom 17.00 og 19.00

TRENING INNENDØRS
Tirsdager: A/R/ER/J fra kl.18.00-21.00
Torsdager: A/R/ER/J, Kl. 1-5 og Vet. fra kl. 18.00-21.00

SKYTETIDER TRENING 100m og 200m BANE
I henhold til instruks opphengt på banen.

ORGANISERT TRENING BANE
Tirsdager: Felles alle klasser 100m og 200m
Onsdager: Jegertrening - se ”Jaktprøver og trening”
Torsdager Jegertrening

AMMUNISJON
Ammo: Ungdomsutvalget på banen
Jakt-ammo: Jaktutvalget på banen
(Begrenset utvalg 6.5, 308 w og 30-06)