Til forsiden

Nyhetsarkiv
Resultater
Ungdomsgruppa
Ø-cup
Pokalskytinger
Terminliste

Informasjon
Klassesetting 

Styret
Jegerinformasjon
Bli medlem?
Kart - finn banen


Mail til webansvarlig

Sist oppdatert:
11.01.2006 18:20

Asker skytterlag
Postboks 165
(Solliveien 90)
1371 Asker
66 79 40 43

Bankgiro:
1620.16.76855



ml-logo.gif (6032 bytes)

Samlagsmesterskap felt 2006 - Asker best på finfelten

Skyteforholdene var gode selv om den strenge kulda nok var merkbar for deltakerne særlig i de første lagene tidlig på morgenen. Sola skinte fra en nærmest skyfri himmel og skytterne fikk seg en fin tur i Sørkedalens snødekkede vinterlandskap. Løypa var lagt slik at både fin og grovfelt lagene skjøt fra de samme standplassene med felles ildkommando.
 
På finfelten fikk vi følgende vinnere:
 
Kl. R:       Vegard Skogly, Asker         41/7
Kl. ER:     Aleksander Husa, Asker     42/10
Kl. J:       Torbjørn Sletvold, Sande      42/6
Kl.V65     Eirik Bjelde, Røyken           42/6
Kl.V73     Helge Faret, Sande             39/6

Grovfeltopplegget var som følger:

Hold 1:   C-25                         avstand 200m   liggende
Hold 2:    10x30 stripe             avstand 150m   liggende
Hold 3:    c-20                         avstand 178m   knestående
Hold 4:    1/6                           avstand 280m  liggende
Hold 5:    13x40 stripe             avstand 150m  knestående
 
Vinner i kl. 1-5, grovfelt,  ble Anders H. Dahlman, Riflen/Skoger etter omskyting med Gjermund Sørum, Lier.
 
Nytt av året var at felthurtigskyting sto på programmet. Også her ble Anders H. Dahlman samlagsmester med tiden 8.18.

Resultater:

Hovedskyting:

Kl. Asp.
1              Gøril Sandbraaten                             Sørkedalen                        15/5
2              Hanne Høie Grøttum                          Sørkedalen                        12/3
3              Synne Sandbraaten                           Sørkedalen                        13/2
 
Kl. R.
1              Vegard Skogly                                     Asker                              29/9
 
Kl. ER.
1              Aleksander Husa                               Asker                                30/27
2              Aksel Skauge Mellbye                       Asker                                30/17
3              Christoffer Andreassen                       Asker                                29/21
4              Espen Langseth                                Asker                                29/14
5              Emil Thorp                                        Sande                               28/8
6              Matias Flåten                                    Asker                                27/9
7              Aina S. Nilsen                                   Asker                                26/11
8              Trine Lise Grøttum                             Sørkedalen                         25/9
 
Kl. J.
1              Ole Martin S. Stenseth                      Asker                                    30/14
2              Torbjørn Sletvold                               Sande                                    30/13
3              Roger S. Nilsen                                 Asker                                    29/19
4              Ole Christian Bryhn                            Røyken                                  28/19
5              Kristoffer Davidsen                             Sande                                    27/13
 
Kl. V-65
1              Eirik Bjelde                                        Røyken                                30/21
2              Arne R. Eriksen                                 Røyken                                29/14
3              Asbjørn Lien                                      Riflen/Skoger                        24/13
4              Arne Korsbrekke                                Sørkedalen                           21/5
5              Bjarne Halvorsen                                Asker                                   18/3
6              Helge Grøttum                                    Sørkedalen                           12/5
 
Kl. V-73.
1              Helge Faret                                          Sande                                    29/16
 
Kl. 1.
1              Jan Andreassen                                  Asker                                    12/3
2              Lisbeth Teien                                      Sande                                    7/2

Kl. 2.
1              Jan Tømte                                            Sørkedalen                           18/4
2              Jan Korsbrekke                                    Sørkedalen                           17/7
3              Jørn Grøttum                                        Sørkedalen                           17/4
4              Alf Eivind Sandbraaten                          Sørkedalen                            14/3
 
Kl. 3
1              Kjell Erik Finni                                     Sørkedalen                          25/8
2              Oscar A. Dahlman                               Riflen/Skoger                       24/14
3              Ole Christian Gruer                              Hurum                                 24/8
4              David Davidsen                                    Sande                                  23/10
5              Ove Lillesletten                                    Lier                                      23/10
6              Anders Grøttum                                   Sørkedalen                           22/8
7              Øystein Langlien                                 Sørkedalen                            17/5
8              Erik Gundstrøm                                    Riflen/Skoger                       11/1
9              Steinar Olsen                                       Asker                                    7/4
 
Kl. 4.
1              Brian Lein                                            Asker                                    26/10
2              Bjørn Enerud                                       Sande                                    24/17
3              Tom Johansen                                    Sørkedalen                              22/10
 
Kl.5.
1
              Anders H. Dahlman                             Riflen/Skoger                         27/20
2              Gjermund Sørum                                  Lier                                      26/16
3              Otto Bryhn                                          Røyken                                  24/17
 
Kl. V-55:
1              Ivar Fjellberg                                       Asker                                    28/11
2              Svein Langørgen                                 Røyken                                  26/8
3              Steinar Smeland                                 Røyken                                  25/8
4              Per Teien                                           Sande                                    19/7

Mesterskap:

Kl. R.
1              Vegard Skogly                                     Asker                                    41/7
 
Kl.ER.
1              Aleksander Husa                                 Asker                                    42/10
2              Aksel Skauge Mellbye                        Asker                                     42/5
3              Christoffer Andreassen                        Asker                                    41/10
4              Espen Langseth                                   Asker                                    41/7
5              Aina S. Nilsen                                     Asker                                    37/3
6              Emil Thorp                                           Sande                                    28/0
 
Kl. J.
1              Torbjørn Sletvold                                Sande                                    42/6
2              Roger S. Nilsen                                  Asker                                    41/7
3              Ole Christian Bryhn                            Røyken                                  40/8
4              Kristoffer Davidsen                            Sande                                    39/6
5              Ole Martin S. Stenseth                       Asker                                    38/4
 
Kl. V-65
1              Eirik Bjelde                                           Røyken                                42/6
2              Arne R. Eriksen                                    Røyken                                 41/6
3              Arne Korsbrekke                                 Sørkedalen                             27/0
4              Asbjørn Lien                                       Riflen/Skoger                          24/0
5              Bjarne Halvorsen                                 Asker                                    18/0
 
V-73
1              Helge Faret                                          Sande                                  39/6
 
Kl. 1-5 + V-55.
1              Anders H. Dahlman                            Riflen/Skoger       (5)              38 e.o
1              Gjermund Sørum                                Lier         (5)                          38 e.o
3              Ivar Fjellberg                                       Asker     (V55)                      37
3              Svein Langørgen                                 Røyken(V55)                         37
5              Brian Lein                                          Asker     (4)                           36
6              Otto Bryhn                                         Røyken(5)                             35
6              Ole Christian Gruer                             Hurum    (3)                           35
6              Kjell Erik Finni                                    Sørkedalen(3)                        35
9              Steinar Smeland                                 Røyken(V55)                          34
9              Oscar A. Dahlman                               Riflen/Skoger       (3)              34
9              Bjørn Enerud                                       Sande     (4)                          34
 
Kl- V-55.
1              Ivar Fjellberg                                       Asker                                    37e.o
1              Svein Langørgen                                 Røyken                                  37e.o
3              Steinar Smeland                                 Røyken                                  34

 

Felthurtigskyting, alle klasser
1              Anders H. Dahlman                              Riflen/Skoger       (5)             8.18
2              Otto Bryhn                                           Røyken                  (5)          10.80
3              Jan Tømte                                            Sørkedalen            (2)          10.90
4              Bjørn Enerud                                        Sande                     (4)        11.07
5              Kjell Erik Finni                                      Sørkedalen            (3)          12.27
6              Brian Lein                                            Asker                     (4)         12.59
7              Gjermund Sørum                                  Lier                         (5)        12.73
8              Jan Korsbrekke                                    Sørkedalen            (2)          13.84
9              Øystein Langlien                                 Sørkedalen            (3)           13.90
10            Per Teien                                            Sande                     (V55)     14.56
11            Svein Langørgen                                  Røyken                  (V55)      15.94
12            Alf Eivind Sandbraaten                          Sørkedalen            (2)          16.80
13            Jørn Grøttum                                       Sørkedalen            (2)           17.34
14            Jan Andreassen                                   Asker                     (1)          17.41
15            Torbjørn Sletvold                                  Sande                     (J)          17.57
16            Oscar A. Dahlman                               Riflen/Skoger       (3)             18.39
17            David Davidsen                                    Sande                     (3)          18.77
18            Anders Grøttum                                   Sørkedalen            (3)            20.86
19            Eirik Bjelde                                          Røyken  (V65)                       27.38
20            Lisbeth Teien                                       Sande                     (1)          30.66
21            Helge Grøttum                                      Sørkedalen            (V65)       37.63
22            Steinar Olsen                                       Asker                     (3)           99.99
22            Ole Martin S. Stenseth                         Asker                     (J)           99.99
22            Ove Lillesletten                                    Lier                         (3)           99.99
22            Ole Christian Gruer                               Hurum                    (3)           99.99 

Klassevise resultater:
 
Kl. J
1              Torbjørn Sletvold                                Sande                                     17.57
2              Ole Martin S. Stenseth                       Asker                                     99.99
 
Kl. V-65
1              Eirik Bjelde                                           Røyken                                 27.38
2              Helge Grøttum                                      Sørkedalen                            37.63
 
Kl. 1
1              Jan Andreassen                                   Asker                                     17.41
2              Lisbeth Teien                                      Sande                                     30.66
 
Kl. 2
1              Jan Tømte                                            Sørkedalen                            10.90
2              Jan Korsbrekke                                    Sørkedalen                            13.84
3              Alf Eivind Sandbraaten                         Sørkedalen                            16.80
4              Jørn Grøttum                                       Sørkedalen                            17.34
 
Kl. 3
1              Kjell Erik Finni                                     Sørkedalen                            12.27
2              Øystein Langlien                                 Sørkedalen                            13.90
3              Oscar A. Dahlman                               Riflen/Skoger                        18.39
4              David Davidsen                                    Sande                                   18.77
5              Anders Grøttum                                   Sørkedalen                            20.86
6              Ole Christian Gruer                              Hurum                                    99.99
6              Steinar Olsen                                       Asker                                     99.99
6              Ove Lillesletten                                    Lier                                         99.99
 
Kl. 4
1              Bjørn Enerud                                       Sande                                     11.07
2              Brian Lein                                            Asker                                     12.59 
 
Kl. 5
1              Anders H. Dahlman                            Riflen/Skoger                           8.18
2              Otto Bryhn                                          Røyken                                 10.80
3              Gjermund Sørum                                  Lier                                       12.73