Til forsiden

Nyhetsarkiv
Resultater
Ungdomsgruppa
Ø-cup
Pokalskytinger
Terminliste

Informasjon
Klassesetting 

Styret
Jegerinformasjon
Bli medlem?
Kart - finn banen


Mail til webansvarlig

Sist oppdatert:
11.07.2006 10:30

Asker skytterlag
Postboks 165
(Solliveien 90)
1371 Asker
66 79 40 43

Bankgiro:
1620.16.76855



ml-logo.gif (6032 bytes)

Samlagsmesterskap 2006 - Røyken, 13.08.06

Askers skytterlags ungdomsskyttere vant lagskyting i Samlagsmesterskap 

 

På 100-meteren vant Askers skytterlag 2 over Asker 1 og Sande i lagskytingen under årets Samlagsstevne i Røyken i helgen. Lene S. Nilsen vant klart i Rekruttklassen. I Eldre Rekrutt lå tre Askerskyttere på de tre første skivene, men etter en finale godt under pari for alle Askerskytterne, vant Ingar Wiig fra Røyken. I junior vant Kristoffer Davidsen fra Sande klart.

I seniorklassen vant Asker lagskytingen med Ivar Fjellberg, Kristina Vestveit og Kjell Kristian Rike på laget. Kristina Vestveit vant individuelt etter solid skyting både på innledende og i finalen. Roy Skogly ble best i klasse 1 med solide 241 poeng.

Fra venstre: Thomas Audunhus, Lene S. Nilsen, Espen Langseth

Alle resultater, samt premieoppgjør (pdf-fil)

 

Mesterskap

Klasse 2-5: 1. Kristina Vestveit, Asker 347, 2. Trine Teien, Sande 345, 3. Kjell Kristian Rike, Asker 342, 4. Anders Dahlmann, Riflen/Skoger 340, 4. Gjermund Sørum, Lier 340, 6. Hans Martin Tysland, Lier 337, 7. Tine Trolsrud, Sande 334, 8. Kristi H Transet, Røyken 332, 9. Otto Bryhn, Røyken 331, 9. Ingar Sørum, Lier 331, 11. Roar Karlsen, Asker 330, 12. Tore Davidsen, Sande 329, 13. Ingar Brænden, Riflen/Skoger 328, 13. Ole Chr. Gruer, Hurum 328, 13. Gunnar Orre, Asker 328, 16. Helge Johansen, Sørkedalen 325, 16. Tom Johansen, Sørkedalen 325, 18. Oscar Dahlmann, Riflen/Skoger 324, 19. Eivind Garås, Asker 323, 19. Anders Grøttum, Sørkedalen 323, 21. Kjell Hjortnes, Asker 322, 22. Geir Hanevold, Asker 321, 23. Bjørn Johansen, Sørkedalen 319, 24. Sigmund Fauske, Røyken 318, 25. Kay A. Amundsen, Riflen/Skoger 317, 25. Trond Trolsrud, Sande 317, 27. David Davidsen, Sande 314, 27. Øystein Langlien, Sørkedalen 314, 29. Alf Eivind Sandbraaten, Sørkedalen 312, 30. Øyvind Engen, Asker 310, 31. Olav Haug, Riflen/Skoger 307.

V55: 1. Ivar Fjeldberg, Asker 346, 2. Svein Langørgen, Røyken 337, 3. Ottar Sørum, Lier 336, 4. Per Teien, Sande 330.

Beste over 55 år: 1. Kjell Kristian Rike, Asker 342, 2. Olav Haug, Riflen/Skoger 307.

Beste kvinnelige skyttere: 1. Kristina Vestveit, Asker 347, 2. Trine Teien, Sande 345, 3. Tine Trolsrud, Sande 334, 4. Kristi H Transet, Røyken 332.

Junior: 1. Kristoffer Davidsen, Sande 348, 2. Tommy Olsen, Riflen/Skoger 341, 3. Torbjørn Nilsen Sletvold, Sande 340, 3. Ole Martin Stenseth, Asker 340, 5. Thomas Audunhus, Asker 338, 6. Øyvind Ødegård, Riflen/Skoger 332.

Eldre rekrutt: 1. Ingar Wiig, Røyken 348, 2. Christoffer Andreassen, Asker 347(eo), 3. Aleksander Husa, Asker 347, 4. Espen Langseth, Asker 346, 5. Mathias Flaaten, Asker 345, 6. Christoffer Holmen, Lier 344, 7. Aina S. Nilsen, Asker 342, 8. Aksel Skauge Mellbye, Asker 341, 9. Marie Myrvold Bakke, Asker 338, 9. Emil Thorp, Sande 338.

Rekrutt: 1. Lene S. Nilsen, Asker 346, 2. Kristina Moen Nordli, Asker 334, 3. Vegard Skogly, Asker 331.

V65: 1. Asbjørn Lien, Riflen/Skoger 346, 2. Arne R Eriksen, Røyken 345, 3. Eirik Bjelde, Røyken 341.

V73: 1. Svein Reneflot, Røyken 342, 2. Finn Flater, Riflen/Skoger 335.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Kristina Vestveit, Asker 247, 2. Anders Dahlmann, Riflen/Skoger 243, 3. Kjell Kristian Rike, Asker 243, 4. Gjermund Sørum, Lier 241, 5. Otto Bryhn, Røyken 232.

Klasse 4: 1. Trine Teien, Sande 245, 2. Hans Martin Tysland, Lier 239, 3. Tine Trolsrud, Sande 235, 4. Ingar Sørum, Lier 235, 5. Kristi H Transet, Røyken 235, 6. Tore Davidsen, Sande 233, 7. Tom Johansen, Sørkedalen 229, 8. Kjell Hjortnes, Asker 226.

Klasse 3: 1. Roar Karlsen, Asker 234, 2. Ingar Brænden, Riflen/Skoger 232, 3. Eivind Garås, Asker 229, 4. Ole Chr. Gruer, Hurum 229, 5. Gunnar Orre, Asker 228, 6. Helge Johansen, Sørkedalen 228, 7. Oscar Dahlmann, Riflen/Skoger 226, 8. Anders Grøttum, Sørkedalen 226, 9. Geir Hanevold, Asker 226, 10. Trond Trolsrud, Sande 226, 11. Øyvind Engen, Asker 225, 12. Kay A. Amundsen, Riflen/Skoger 225, 13. Sigmund Fauske, Røyken 222, 14. Mats Korsbrekke, Sørkedalen 220, 15. Øystein Langlien, Sørkedalen 218, 16. David Davidsen, Sande 218, 17. Olav Haug, Riflen/Skoger 213, 18. Kjell Erik Finni, Sørkedalen 210.

Klasse 2: 1. Bjørn Johansen, Sørkedalen 225, 2. Alf Eivind Sandbraaten, Sørkedalen 219, 3. Jan Tømte, Sørkedalen 212, 4. Frode Stubberud, Hurum 211, 5. Steinar Olsen, Asker 210, 6. Helene Dahlmann, Riflen/Skoger 209, 7. Jørn Grøttum, Sørkedalen 205.

Klasse 1: 1. Roy Skogly, Asker 241, 2. Per E. Amundsen, Riflen/Skoger 227, 3. Jan Andreassen, Asker 227, 4. Lisbeth Teien, Sande 218.

V55: 1. Ivar Fjeldberg, Asker 248, 2. Svein Langørgen, Røyken 239, 3. Ottar Sørum, Lier 238, 4. Per teien, Sande 235, 5. Steinar Smeland, Røyken 233, 6. Jørn Sæterdal, Røyken 208.

Junior: 1. Kristoffer Davidsen, Sande 249, 2. Tommy Olsen, Riflen/Skoger 244, 3. Torbjørn Nilsen Sletvold, Sande 243, 4. Ole Martin Stenseth, Asker 241, 5. Thomas Audunhus, Asker 239, 6. Øyvind Ødegård, Riflen/Skoger 236, 7. Stian Kjos, Sande 225.

Eldre rekrutt: 1. Espen Langseth, Asker 249, 2. Christoffer Andreassen, Asker 249, 3. Aleksander Husa, Asker 249, 4. Ingar Wiig, Røyken 248, 5. Mathias Flaaten, Asker 247, 6. Christoffer Holmen, Lier 245, 7. Aksel Skauge Mellbye, Asker 244, 8. Marie Myrvold Bakke, Asker 244, 9. Aina S. Nilsen, Asker 243, 10. Emil Thorp, Sande 243, 11. Martin Grøttum, Sørkedalen 240, 12. trine Lise Grøttum, Sørkedalen 239, 13. Ida Thorp, Sande 235, 14. Andreas Bakke Myking, Asker 233.

Rekrutt: 1. Lene S. Nilsen, Asker 248, 2. Kristina Moen Nordli, Asker 237, 3. Vegard Skogly, Asker 237, 4. Hanne Grøttum, Sørkedalen 233.

Aspirant: 1. Heidi Kristiansen, Asker, 1. Silje Kristiansen, Asker, 1. Maren Transet, Røyken.

V65: 1. Arne R Eriksen, Røyken 248, 1. Asbjørn Lien, Riflen/Skoger 248, 3. Eirik Bjelde, Røyken 245, 4. Bjarne Halvorsen, Asker 242, 5. Helge Grøttum, Sørkedalen 235, 6. Arne Korsbrekke, Sørkedalen 215.

V73: 1. Svein Reneflot, Røyken 245, 2. Finn Flater, Riflen/Skoger 238. 

Stangskyting kl. 2-5

1. Anders Dalmann Riflen Skoger: 22 treff, 2. Alf Eivind Sandbråthen Sørkedalen : 20 , 3. Øystein Langlien Sørkedalen 20.

Lagskyting kl. 2-5

1. Asker 285 (Ivar Fjeldberg, Kristina Vestveit og Kjell Kr. Rike), 2. Sande 284, 3. Lier 283

Lagskyting R/J

1. Asker 296 (Thomas Audunhus, Lene S. Nilsen, Espen Langseth)