Til forsiden

Nyhetsarkiv
Resultater
Ungdomsgruppa
Ø-cup
Pokalskytinger
Terminliste

Informasjon
Klassesetting 

Styret
Jegerinformasjon
Bli medlem?
Kart - finn banen


 

Mail til webansvarlig

Asker skytterlag
Postboks 165
(Solliveien 90)
1371 Asker
66 79 40 43

Bankgiro:
1620.16.76855



ml-logo.gif (6032 bytes)

Pokalskytinger

Lagmesterskap felt Klassepokal (5)
18-skudds pokal Klassepokal (V-55)
Grunnlagspokalen Mai pokal
Gunnar Guribys krus Monte Carlo
Samlagspokal Damenes pokal
Lagmesterskap bane Herrenes pokal
Klassepokal (2) Budstikkas pokal
Klassepokal (3) Thorleif Solbergs pokal
Klassepokal (4)

Lagmesterskap felt - Vandrepokal

Klasse: 1-5 Program: 30+12 skudd
Dag: Lagmesterskap felt Vinnes 3 ganger for odel og eie
1991 Ivar Fjeldberg 29/23
1992 * Ivar Fjeldberg 41/30
1993 Helene Engen 40
1994 Helene Engen (2) 37
1995 Joar Kavli 42/33
1996 Per Terje Holm 39
1997 Ivar Fjeldberg 26
1998 Erling Flatby 30
1999 Ivar Fjeldberg (2) 28/10
2000 Gunnar Orre 30
2001* Ivar Fjeldberg (3) 30/20
2002 Ivar Fjeldberg 30/21
2003 Gunnar Orre 26/9
2004 Marius Mikalsen 30/18
2005 Ivar Fjeldberg (2) 29/19
2006 Brian Lein 27/14
2007* Ivar Fjeldberg (3) 26/12

* til odel og eie


18-skudds pokal - Vandrepokal

Klasse: 1-5 Program: Hold 3,4 og 5
Dag: Lagmesterskap felt Vinnes 3 ganger for odel og eie
1993 Helene Engen 18/12
1994 Helene Engen (2) 16/10
1995 Joar Kavli 18
1996 Per Terje Holm 18/15
1997 Ivar Fjeldberg 17/14
1998 Per Terje Holm (2) 18/12
1999 Ivar Fjeldberg (2) 17/6
2000 Gunnar Orre 18
2001* Ivar Fjeldberg (3) 18
2002 Ivar Fjeldberg 18/10

* til odel og eie


Grunnlagspokalen - Vandrepokal

Klasse: 2-5 Program: Grunnlag - 4 min.
Dag: 3 egne dager Vinnes 3 ganger for odel og eie
2 beste resultater (av 3) teller som kvalifisering til finale,
der de 8 beste deltar i ny 10-skudd.
Disse 3 skytingene legges sammen.
1999 Helene Engen 291
2000 Eivind Garås 283
Helene Engen (2) 283
2001 Eivind Garås (2) 285
2002* Eivind Garås (3) 289
2003 Ivar Fjeldberg 292
2004 Ivar Fjeldberg (2) 286
2005 Kristina Vestveit 299
2006 Kristina Vestveit (2) 293
2007 Roger S. Nilsen 294

* til odel og eie
 

Gunnar Guribys krus - Vandrepokal

Klasse: Alle Program: 15 skudd
Dag: Egen skytedag Vinnes 3 ganger for odel og eie

 

Klasse 1. serie 2. serie 3. serie
R/ER/V-65/V-73 5 ligg 5 ligg 5 ligg
J/kl.1/kl.2 5 ligg 5 ligg 5 kne
V-55/kl.3 5 ligg 5 kne 5 kne
Kl.4 5 ligg 5 kne 5 stå
Kl.5 5 ligg 5 stå 5 stå
1989 Gaute Johansen 145
1990 Espen Eide 147
1991 Erling Flatby 145
1992 Erling Flatby (2) 147
1993 Helene Engen 150
1994 Helene Engen (2) 147
1995 Stig Bjørndal-Riis 149
1996 Christopher Heddan 145
1997 Tore Rustand 144
1998 Ivar Fjeldberg 143
1999 Per Terje Holm 141
2000 Gunnar Orre 143
2001 Marius Mikalsen 150
2002 Ole A. Hanevold 148
2003 Ole A. Hanevold (2) 148
2004 Kristina Vestveit
Gunnar Orre (2)
148
148
2005 Kristina Vestveit (2) 150
2006 Christoffer Andreassen 148
2007 Silje Kristiansen 150


Samlagspokal - Vandrepokal
"100 års jubileumspokal"

Klasse: Alle Program: 15 skudd
Dag: Egne dager Vinnes 5 ganger for odel og eie
Avstand: 200 m Skytes 2 ganger per år.
Beste resultat teller.

 

Klasse 1. serie 2. serie 3. serie
R/ER/J 5 ligg 5 ligg 5 ligg
V-65/V-73 5 ligg 5 ligg 5 ligg
Kl.1/kl.2 5 ligg 5 ligg 5 ligg
Kl.3/V-55 5 ligg 5 ligg 5 kne
Kl.4 5 ligg 5 kne 5 kne
Kl.5 5 ligg 5 kne 5 stå
1961 Hans Martin Hagen 143
1962 Tore Rustand 144
1963 A. Haraldstad 138
1964 H. P. Eriksen 146
1965 Tore Karlsen 143
1966 H. P. Eriksen (2) 142
1967 Hans Martin Hagen (2) 142
1968 Lars Berglund 139
1969 Arnfinn Knutsen 144
1970 Harald Stenvaag 145
1971 Harald Stenvaag (2) 144
1973 Ø. Dagestad 143
1975 Svein O. Haugen 141
1976 Ola Gjertsen 141
1977 Kjell Kr. Rike 143
1978 Per Terje Holm 143
1979 Kjell Hjortnæs 145
1980 Tore Rustand (2) 146
1981 Hans Chr. Holm 146
1982 Hans Martin Hagen (4) 144
1983 Hans Chr. Holm (2) 149
1984 Hans Chr. Holm (3) 148
1985 Jens P. Ring 145
1986 Erling Flatby 144
1987 Jon Kr. Knutsen 148
1988 Tore Landås 146
1989 Ivar Fjeldberg 143
1990 Jon Kr. Wohlen 144
1991 Helene Engen 148
1992 Erling Flatby (2) 145
1993 Eivind Garås 147
1994 Eivind Garås (2) 147
1995 Joar Kavli 146
1996 Ivar Fjeldberg (2) 146
1997 Christopher Heddan 148
Gunnar Orre 148
Ivar Fjeldberg (3) 148
1998 Bjarne Halvorsen 144
1999 Per Terje Holm (2) 149
2000 Kristina Vestveit 149
2001 Bjarne Halvorsen (2) 149
2002 Roger S. Nilsen     150
2003 Marius Mikalsen 150
2004 Ole Aleksander Hanevold 148
2005 Mathias Flaaten 150
2006 Ivar Fjeldberg (5) 149
2007 Silje Kristiansen 150


Lagmesterskap bane - Vandrepokal

Klasse: 1-5 Program: 25+10 skudd
Dag: Lagmesterskap bane Vinnes 3 ganger for odel og eie
1989 Hans Chr. Holm 335
1990 Kjell Kristian Rike 330
1991 Ivar Fjeldberg 331
1992 Gunnar Orre 328
1993 Erling Flatby 342
1994 Erling Flatby 338
1995 Ivar Fjeldberg 334
1996 * Erling Flatby 340
1997 Ivar Fjeldberg 340
1998 Kjell Hjortnæs 332
1999 Ivar Fjeldberg 335
2000 Helene Engen 333
2001 * Ivar Fjeldberg 335
2002 Ivar Fjeldberg 332
2003 Ivar Fjeldberg 340
2004 Kristina Vestveit 347
2005 Kristina Vestveit 337
2006* Kristina Vestveit 345
2007 Kristina Vestveit 344

* til odel og eie


Klassepokal (2) - Vandrepokal

Klasse: 2 Program: 35-skudd
Dag: Baneåpning Vinnes 3 ganger for odel og eie
1981 Pål Nordhagen 281
1982 Erling Flatby 322
1983 Hans Chr. Holm 327
1985 Lars Gangås 313
1986 Lynda Ødegaard 305
1987 Jarle Rustand 297
1990 Truls Hjortnæs 221
1991 Espen Eide 295
1992 Helene Engen 325
1994 Robert Torgersen 186
1995 Øyvind Engen 297
1996 Øyvind Engen 268
1997 * Øyvind Engen 298
1998 Øyvind Engen 288
1999 ikke skutt
2000 ikke skutt
2001 ikke skutt
2002 Brian Lein 326
2003 ikke skutt  
2004 ikke skutt  
2005 ikke skutt  
2006 Steinar Olsen 302
2007 Steinar Olsen 241

* til odel og eie


Klassepokal (3) - Vandrepokal

Klasse: 3 Program: 35-skudd
Dag: Baneåpning Vinnes 3 ganger for odel og eie
1977 Bjørn Olesen 291
1979 Aymar Saxrud 298
1980 John Berger 311
1981 Ragnar Sandbæk 308
1982 Aymar Saxrud 298
1983 Erling Flatby 323
1984 Ragnar Lund Marken 323
1985 Anders Kristiansen 310
1986 Bjarne Halvorsen 281
1987 Ragnar Sandbæk 316
1988 Jan Inge Berntsen 322
1989 Ragnhild Gisle 155
1990 Gunnar Bakervik 285
1991 Bjarne Halvorsen 287
1992 Gunnar Orre 320
1993 Truls Hjortnæs 258
1994 Øyvind Engen 184
1995 Gunnar Orre 329
1996 Arne Kvistad 315
1997 * Gunnar Orre 320
1998 Roger Jaksland 325
1999 Per Terje Holm 335
2000 Øyvind Engen 305
2001 Gunnar Orre 326
2002 Gunnar Orre 330
2003 Kjell Hjortnæs 328
2004 Marius Mikalsen 335
2005    
2006 Eivind Garås 329
2007 Eivind Garås 329

* til odel og eie


Klassepokal (4) - Vandrepokal

Klasse: 4 Program: 35-skudd
Dag: Baneåpning Vinnes 3 ganger for odel og eie
1985 Svein Johansen 314
1986 Gunnar Orre 315
1987 Tore Holstein 330
1988 Tore Holstein 317
1989 Grete S. Johansen 332
1990 Eivind Garås 327
1991 Oliver Stensrud 325
1992 Espen Eide 314
1993 Helene Engen 324
1994 Eivind Garås 329
1995 * Eivind Garås 328
1996 Kjell Hjortnæs 331
1997 Kjell Hjortnæs 313
1998 Eivind Garås 330
1999 * Kjell Hjortnæs 333
2000 Ivar Fjeldberg 332
2001 Ivar Fjeldberg (2) 339
2002 Eivind Garås 337
2003 Tonje Ruud Olsen 331
2004 Eivind Garås 328
2005 Kjell Hjortnæs 336
2006 Kjell Hjortnæs (2) 323
2007 Roger S. Nilsen 335

* til odel og eie


Klassepokal (5) - Vandrepokal

Klasse: 5 Program: 35-skudd
Dag: Baneåpning Vinnes 3 ganger for odel og eie
1994 Erling Flatby 333
1995 Ivar Fjeldberg 336
1996 Ivar Fjeldberg 335
1997 * Ivar Fjeldberg 334
1998 Ivar Fjeldberg 342
1999 Ivar Fjeldberg (2) 336
2000 Helene Engen 333
2001 ikke skutt
2002 Erling Flateby (2) 338
2003 * Ivar Fjeldberg (3) 340
2004 Ivar Fjeldberg 335
2005 Kristina Vestveit 346
2006 ikke skutt  
2007 Per Asle Nordli 334

* til odel og eie


Klassepokal (V-55) - Vandrepokal

Klasse: V-55 Program: 35-skudd
Dag: Baneåpning Vinnes 3 ganger for odel og eie
1995 Aymar Saxrud 317
1996 Aymar Saxrud 335
1997 Tore Rustand 326
1998 Bjarne Halvorsen 334
1999 * Aymar Saxrud 322
2000 Bjarne Halvorsen 315
2001
2002 Ikke skutt  
2003 Aymar Saxrud 339
2004 Ikke skutt  
2005 Ivar Fjeldberg  
2006 Ikke skutt  
2007 Ivar Fjeldberg 341

* til odel og eie


Mai pokal - Vandrepokal

Klasse: Alle Program: 4 serier á 4 skudd
Dag: Egen skytedag Vinnes 4 ganger for odel og eie
Avstand: 200 m Skytetid: 2 min. per serie

 

Klasse 1. serie 2. serie 3. serie 4. serie
R/ER 4 ligg 4 ligg 4 ligg 4 ligg
V-65/73 og kl.1 4 ligg 4 ligg 4 ligg 2 ligg/2 kne
J og kl.2 4 ligg 4 ligg 4 ligg 4 kne
V-55 og kl.3 4 ligg 4 ligg 2 ligg/2 kne 4 kne
Kl.4 4 ligg 4 ligg 4 kne 2 kne/2 stå
Kl.5 4 ligg 4 kne 4 kne 4 stå
1987 Grete Johansen 149
1988 Ivar Fjeldberg 155
1989 Gaute Johansen 157
1990 Helene Engen 156
1991 Gaute Johansen (2) 154
1992 Erling Flatby 154
1993 Erling Flatby (2) 153
1994 Arne Kvistad 155
1995 Stig Bjørndal-Riis 155
1996 Brian Lein 157
1997 Christopher Heddan 157
1998 Christopher Heddan (2) 157
1999 Tonje Ruud Olsen 157
2000 Tonje Ruud Olsen (2) 159
2001 Marius Mikalsen 157
2002 Kristina Vestveit 159
2003 Roger S. Nilsen 157
2004 Roger S. Nilsen (2) 159
2005 Ivar Fjeldeberg (2) 158
2006 Lene S. Nilsen 158
2007 Ivar Fjeldeberg (3) 159


Monte Carlo - Vandrepokal

Klasse: Alle Program: Enkeltskudd
Dag: Baneavslutning Evigvarende
Avstand: 200 m Anvisning etter hvert skudd.
Dårligste resultat går ut av konkurransen
1982 Erling Flatby
1983 Ragnar Sandbæk
1984 Per Terje Holm
1985 Hans Chr. Holm
1986 Gunnar Orre
1987 Svein Johansen
1988 Eivind Garås
1989 Roy Saxrud
1990 Runar Stavli
1991 Ivar Fjeldberg
1992 Tore Rustand
1995 Per Terje Holm
1996 Erling Flatby
1997 Per Terje Holm
1998 Per Terje Holm
1999 Kjell Hjortnæs
2000 Ikke skutt
2001 Ivar Fjeldberg
2002 Ikke skutt
2003  
2004 Kristina Vestveit
2005  
2006 Kristina Vestveit
2007 Kristina Vestveit

Damenes pokal

Klasse: Alle herrer Program: Dugleik + skarpskyttermerket
Dag: Egen dag Avstand: 200 m

 

5 stå 3 min.
2 x 5 kne 2 min.
10 ligg 2 min.
5 ligg 25 sek.
1983 Per Terje Holm 227
1984 Hans Chr. Holm 231
1985 Hans Chr. Holm 241
1986 Øystein Dagestad 281
1987 Eivind Garås 241
1988 Kjell Hjortnæs 242
1989 Roger Jaksland 280
1990 Anders Gisle 272
1991 Eivind Garås 339
1992 Joar Kavli 284
1994 Gunnar Orre 280
1995 Gunnar Orre 280
1996 Per Terje Holm 277
1997 Gunnar Orre 283
1998 Gunnar Orre 283
1999 Eivind Garås 294
2000 Eivind Garås 289
2001 Per Terje Holm 282
2002    
2003 Gunnar Orre 285
2004 Gunnar Orre 287
2005 Ivar Fjeldberg 287
2006 Gunnar Orre 285
2007 Ivar Fjeldberg 287

Herrenes pokal

Klasse: Alle damer Program: Dugleik + skarpskyttermerket
Dag: Egen dag Avstand: 200 m

 

5 stå 3 min.
2 x 5 kne 2 min.
10 ligg 2 min.
5 ligg 25 sek.
1986 Grete Johansen 271
1987 Grete Johansen 235
1988 Grete Johansen 277
1989 Grete Johansen 270
1990 Ragnhild Gisle 182
1991 Helene Engen 235
1992 Helene Engen 274
1994 Helene Engen 273
1995 Elisabeth Kvie 241
1996 Helene Engen 280
2000 Helene Engen 287
2001 Ikke skutt
2002 Ikke skutt  
2003 Ikke skutt  
2004 Ikke skutt  
2005 Kristina Vestveit 296
2006 Kristina Vestveit 296
2007 Silje Kristiansen 278

Budstikkas pokal - Vandrepokal

Klasse: 2-5 Program: Grunnlag - 4 min.
Dag: 3 egne dager Vinnes 3 ganger for odel og eie
2 beste resultater (av 3) teller som kvalifisering til finale,
der de 8 beste deltar i ny 10-skudd.
Disse 3 skytingene legges sammen.
1993 Eivind Garås 289
1994 Eivind Garås 284
1995 Ivar Fjeldberg 289
1996 Helene Engen 286
1997 Ivar Fjeldberg 194
1998 * Ivar Fjeldberg 285

* til odel og eie

Thorleif Solbergs pokal - Vandrepokal

Klasse: 2-5 Program: 35-skudd
Dag: Askerstevnet Vinnes 5 ganger for odel og eie
1985 Per Terje Holm 338
1986 Erling Flatby 334
1987 Tore Holstein 337
1988 Kjell Kr. Rike 329
1989 Erling Flatby 336
1990 Kjell Kr. Rike 339
1991 Kjell Kr. Rike 338
1992 Erling Flatby 341
1993 Ragnar Marken 333
1994 Erling Flatby 341
1995 * Erling Flatby 341

* til odel og eie