Innendørs

16.01Lagmesterskap, alle klasser
20.01Samlagsmesterskap - Riflen/Skoger
26-29.01VIKEN 1 - Vestfold (Styrvoll)
27.11-01.12Asker, 15m-stevne, alle klasser

Feltskyting

03.02Samlagsmesterskap, Lagt inn i Sigdalfelten
03.03Lagmesterskap felt. Utsatt grunnet dugnad Viken 1
11.03VIKEN 1 – (Drammen)
17.03Østlandsmesterskap Grovfelt, Oppland
18.03Østlandsmesterskap - Finfelt, Tangen
14.04Lagmesterskap felt alle klasser - 10.00
28.04Lagmesterskap, Jaktfelt, kl. 11.00
22.08Samlagsmesterskap Stang/Felthurtig - Askers bane

Baneskyting

09.04Skivedugnad, montering av skiver
01.05Baneåpning, alle klasser, kl. 18.00
08.05Maipokalen, alle klasser (grovkaliber), kl. 18.00
13.05Skytingens dag
22.05Gunnar Guribys krus, alle klasser (grovkaliber), kl. 18.00
24.-27.05NC 1.runde bane- og hurtigskyting, Østlandet (Bane: Elverum, Åmot, Nordskogbygda, Hurtig: Elverum, ??, ??)
03.06Åpent stevne - Asker
06.06Organisasjonsmedaljen, (200m) Røyken og Hurum
09.-10.06VIKEN 1, Hallingdal
13.06Lagmesterskap, Monte Carlo kl. 18.00., alle klasser
JuliTrening før Landsskytterstevnet
31.07.-04.08NC 2.runde bane- og hurtigskyting, Trøndelag (Bane: Steinkjer, Namdalseid/Lyngen, Øvre Ogndal, Hurtig: Henning, Forr, Namdalseid/Lyngen)
02.-10.08Landsskytterstevnet, Stjørdal
19.08Samlagsmesterskap – Asker
16.08Grunnlagspokalen 2 og 3 + finale, kl. 3-5, kl.18.00
21.08Finale i respitkonkurransen, alle klasser (grovkaliber) kl.18.00
24.-26.08NC 3.runde bane, Nord-Norge (Storfjord, Øvre Målselv, Målselv)
28.08Dugleik- og Skarpskyttermerke. Herr./Dam. pokal, kl.18.00
16.09Asker, Finale Østlandscupen

Treningssamlinger NU/R/ER/J/EJ

02.-03.02Treningssamling for Askers ungdomsskyttere
20.-21.04Treningssamling for samlaget (med værforbehold)

Skogsløp med skyting

Dato ikke sattSamlagsmesterskap

Jaktprøver og trening (medlemmer bes vise medlemskort)

28.04 Lagmesterskap, Jaktfelt, kl. 11.00
Mai: 3-24-31
Juni: 7-14-21-28
Aug: 1-2-8-9-15-16-22-23-29-30
Sept: 5-6-12-13
Betaling med kort, Vipps eller kontant
NB: Påmelding mellom 17.00 og 19.00

Trening innendørs

Tirsdager: NU/NV/R/ER/J/EJ fra kl.18.00-21.00
Torsdager: NU/NV/R/ER/J/EJ, Kl. 1-5 og Vet. fra kl. 18.00-21.00

Skytetider trening 100m og 200m bane

I henhold til instruks opphengt på banen.

Organisert trening bane

Tirsdager: Felles alle klasser 100m og 200m
Onsdager: Jegertrening - se ”Jaktprøver og trening”
Torsdager: Jegertrening, 200m

Ammunisjon

Ammo til ungdomsskyttere: Ungdomsutvalget på banen
Trenings- og jakt-ammo for jegere: Jaktutvalget har et begrenset utvalg 6.5, 308 w og 30-06 på banen
Årsmøte 2018: Torsdag 15. november, kl. 19:00
Ombudsmøte: Onsdag 5. desember
Dugnad skytebane: Det innkalles til dugnad pr. e-post, telefon og hjemmeside.